Mezinárodně chráněná chovatelská stanice CALISTA PARADISE

 

         Naše chovatelská stanice byla založena v srpnu roku 2011 pod registračním číslem 716/11 a názvem   Calista Paradise . Zabývám se chovem plemene border kolie. Cílem naší chovatelské stanice je odchovávat jedince s charakteristickými vlohami a vlastnostmi specifickými pro plemeno border kolie, odchovávat zdravé, sportovně i výstavně nadané jedince. Jsme malá chovatelská stanice, kde jsou psi především členy rodiny, parťáci pro sporty, chováni v teple domova, každý den se mnou uléhající v posteli, takže kotce ani nic podobného u nás nikdy nenajdete. Rozhodně není mým cílem mít jeden vrh za druhým, považuji za optimální mít u jedné feny maximálně dva vrhy za její život, neboť se svými psy sportuji a není zrovna lehké najít vhodnou dobu na štěňátka, protože březost a odchov štěňat je pro fenu nemalá zátěž a na nějakou dobu jí odstaví z aktivního sportovního života.  Se svými psy se věnuji sportovní kynologii, pasení, dogdancingu, agility, canicrossu, canisterapii a také se zúčastňujeme výstav od krajských, oblastních až po mezinárodní a klubové. 

      Hledám páníčky s opravdovým zájmem o toto plemeno a chutí s ním prožít aktivní život.  A proto upřednostňuji aktivní majitele se zájmem o výcvik, výstavy nebo sportovně založené rodiny. Krycí pes by měl splňovat všechny mé nároky a představy, jako skvělé zdraví, exteriér, povahu a výborný pracovní a sportovní charakter. Štěňátka v naší chovatelské stanici jsou odchována v bytě a postupně je zvykáme i na venkovní prostředí na naší zahradě. Štěňátka mají celodenní péči a jsou neustále pod kontrolou. Jsou ve stálém kontaktu s lidmi, snažíme se o dobrou socializaci na různé zvuky jak venku, tak doma, na zvláštní pohyby a situace, na přítomnost ostatních psů, jízdu autem a další a další, zkrátka uděláme vše proto, aby měla ten nejlepší start do nového života. Každé štěně před odchodem do nového domova podstoupí veterinární prohlídku, štěňátka od nás odchází několikrát odčervená, očkovaná, s čipem, s pet pasem (očkovacím průkazem), s kupní smlouvou a s výbavou do nového domova. Průkaz původu po obdržení z plemenné knihy obratem odesílám majitelům nebo předám osobně.

     Jinak název chovatelské stanice vznikl od Lízy jména Calista a k tomu jsem přidala slovo Paradise (jako ráj) ,takže by naše stanice měla jakoby znamenat "Calistin ráj".

(Vrh "B" s matkou Lilly a babičkou Lízou)

(Sraz odchovů Calista Paradise u nás doma 2.7.2016)